Życie nie zawsze jest kolorowe. Czasem wstajemy i od razu chce nam się płakać, nie mamy motywacji do działania. Ale chwila… budzimy się, wstajemy, oddychamy, dostajemy całe 24 godziny, żeby móc coś zrobić. Czy możemy oczekiwać lepszych warunków do tego, aby rozwiązać swoje problemy i zmienić życie na lepsze? Początek szczęścia zaczyna się w naszej głowie, czyli od pozytywnego myślenia.
Uśmiech kosztuje mniej od prądu, a więcej światła daje.
Historia
Na pomysł celebrowania Dnia Pozytywnego Myślenia wpadła amerykańska psycholog Kristen Harrell (w USA to święto przypada 13 września). Badaczka zajmuje się wpływem pozytywnego nastawienia na życie i zdrowie człowieka. Co więcej, badania udowodniły, że optymistyczne nastawienie zmniejsza 5–10% zachorowanie na choroby serca, nowotwory, depresję czy wylew.
2 lutego w Polsce świętuje się optymistyczne nastawienie ludzi do życia. To cenna umiejętność, której każdy jest w stanie się nauczyć (choć wcale nie jest to łatwe).
Być optymistą
Kim jest w takim razie optymista? To osoba, która widzi szklankę do połowy pełną. Co oznacza ta metafora? To każdy człowiek, który widzi albo chociaż stara się znaleźć wyjście ze złej sytuacji. Taka postawa jest kluczem do udanego życia, a chyba nie ma na świecie nikogo, kto nie chciałby być szczęśliwy.
Jak nauczyć się myśleć pozytywnie?
Uśmiech to fundament! Możesz nie wkładać pięknej sukienki czy doskonale wyprasowanego garnituru, ale nie zapomnij ubrać się w uśmiech.
Załóż różowe okulary i nie analizuj! Przeszłości nie zmienisz, ale masz wpływ na swoją przyszłość, którą możesz zbudować w satysfakcjonujący Cię sposób.
Nie porównuj się do innych. Ty jesteś budowniczym swojego życia i Ty decydujesz o tym, co chcesz osiągnąć czy zdobyć.
Doceniaj siebie i swoje umiejętności. Jesteś najlepszy w tym, co właśnie robisz. Być może pewne cele będą dla Ciebie błahostką, a dla kogoś innego szczytem możliwości i odwrotnie.
Niepowodzenie? Nie! To początek nowej, często lepszej drogi! A co więcej – jesteś bogatszy o doświadczenia i wiesz, jakich błędów więcej nie popełniać.
Wspominaj! Przeżyłeś kilka(naście/dziesiąt) pięknych lat. Delektuj się tym, co widziałeś i co przeżyłeś. Bądź wdzięczny za wszystkie życiowe lekcje i dobre chwile.
Każdy dzień jest szansą, żeby zacząć od nowa. Wyznacz sobie realny cel do zrealizowania. Często pomaga zwizualizowanie go, np. wydrukowanie zdjęcia.
Wszyscy, którzy coś osiągnęli, rozpoczynali od pierwszego kroku. Ty też go zrób. Ponoć „najtrudniejszy pierwszy krok”. Zbliżanie się do celu to też sukces.
Zjedz czekoladę lub idź się zmęczyć. Zostało naukowo udowodnione, że endorfiny, czyli hormony szczęścia, nas uszczęśliwiają, a tym samym pomagają pozytywnie myśleć. Najwięcej endorfin jest w czekoladzie i uwaga… wytwarzamy je również po wysiłku fizycznym. Nic tak nie satysfakcjonuje jak udany mocny trening!
Spróbuj jogi lub medytacji. Jest to doskonały sposób na relaksację i uwolnienie wszelkich napięć z ciała.
Oglądaj memy i czytaj dowcipy. Śmiech to zdrowie.
Otaczaj się ludźmi, którzy również myślą pozytywnie i zawsze starają się znaleźć wyjście nawet z najtrudniejszej sytuacji. Pamiętaj, ludzie pozytywnie nastawieni do życia przyciągają innych o tym samym usposobieniu. Trudno jest żyć z osobami, które ciągle narzekają i widzą wszystko w czarnych barwach. Dlatego zarażaj się pozytywną energią i przekazuj ją dalej. Z okazji Dnia Pozytywnego Myślenia życzę Wam samych dobrych myśli w głowie!
Media społecznościowe osiągnęły taką popularność, że powstał żart, że jeśli nie ma cię na Facebooku, Instagramie, Twitterze lub innym medium to tak, jakby nie było cię...
Różne mogą być przyczyny problemów w sprawnym zarządzaniu swoimi zadaniami i skutecznym zapanowaniu nad swoim kalendarzem. U jednych może to być lenistwo, u innych pożeracze...
Czyli jak zrobić coś wielkiego. Znasz to uczucie, kiedy planujesz zrealizować duże zadanie? Poświęcasz wiele chwil rozmyślaniu nad tym i uświadamiasz sobie,...