Karol Chojnacki – próbowanie swoich umiejętności w wielu branżach
Przedsiębiorczość to w obecnych czasach kluczowa cecha. Doskonale wie o tym Karol Chojnacki, który mimo swojego młodego wieku ma na swoim koncie wiele sukcesów biznesowych....
Poniżej prezentujemy kilka drobnych i przede wszystkim bezpłatnych aplikacji na telefon i komputer, które mogą pomóc w codziennych obowiązkach, nie tylko tych służbowych.
Sticky Notes
Ultramała i pozornie nieznana aplikacja na Windows, często instalowana z systemem, pozwalająca tworzyć na pulpicie krótkie notatki i przypomnienia. Jest to swego rodzaju wirtualny odpowiednik karteczek samoprzylepnych, którymi często obklejone są monitory, a na których zapisuje się konkretne sprawy, aby o nich nie zapomnieć. Prostota tej aplikacji wraz z jej ciągłym widokiem na pulpicie pozwoli nie zapomnieć o sprawach, które wpadają z zaskoczenia, lub też pozwoli rozplanować zadania do wykonania w przyszłości. Pola w Sticky Notes sprawdzają się dobrze również jako notatniki podczas spotkań, gdyż nie mają limitu znaków i pozwalają szybko spisać najważniejsze punkty spotkania.
Kalendarz
Nie jest to być może wielkie odkrycie, ale bardzo dużo ludzi do tej pory nie potrafi efektywnie korzystać z kalendarza lub odpowiednio zintegrować go z innymi aplikacjami. Chciałbym polecić kalendarz Google, który jest dostępny przy każdym Gmailu. Najistotniejszą zaletą tego kalendarza jest to, że można z niego korzystać zarówno na komputerze, jak i telefonie, co czyni go bardzo mobilnym. Integracja z mailem pozwala na bezpośrednie dodawanie spotkań i ich szerokie planowanie: od detali związanych z miejscem, przez notatki, po wybór widoczności. Możliwości współdziałania tego kalendarza z innymi aplikacjami pozwalaj na znaczne zwiększenie efektywności pracy.
Appiont.ly
Kiedy nasza praca polega na dużej liczbie spotkań, w łatwy sposób można zaznaczyć dyspozycyjność w kalendarzu i poprosić osoby chętne na spotkanie o wybranie najlepszego terminu. W aplikacji zaznaczamy, w jakie dni i godziny jesteśmy dyspozycyjni np. w danym tygodniu, następnie generujemy link do kalendarza i możemy go podsyłać do wszystkich interesariuszy. Dobrym pomysłem jest również umieszczenie takiego linka w swojej stopce mailowej, tak aby w każdej chwili osoby chcące się z nami spotkać mogły wybrać pasujący termin. Co istotne, aplikację można zintegrować z wieloma innymi kalendarzami, więc wszystkie inne wydarzenia automatycznie zablokują dyspozycyjność.
Vyte
Prosta aplikacja do umawiania wieloosobowych spotkań. Kto kiedykolwiek spotkał się z problemem umawiania grupy na konkretny termin, od razu pokocha tę aplikację. W jednym miejscu można zorganizować wydarzenie, wyznaczyć możliwe terminy, godziny i miejsca, a potem rozesłać do zainteresowanych link z prośbą o wskazanie najlepszego czasu. Zwycięski termin wygrywa. Prosta użyteczność sprawdza się nie tylko w pracy, ale i podczas spotkań towarzyskich. Co ważne, aplikację można również zintegrować z kalendarzem Google.
Team Viewer
„A u mnie nie działa, pokaż jak to zrobić” – odwieczny problem osób pracujących biurowo. Zazwyczaj wtedy przychodzi osoba najbardziej doświadczona w IT i rozwiązuje problem z komputerem. Przy pracy zdalnej jest to fizycznie niemożliwe, jednak już od dłuższego czasu istnieje darmowa aplikacja, która wychodzi temu naprzeciw. Dzięki Team Viewerowi można połączyć się z komputerem drugiej osoby i przejąć sterowanie w celu np. naprawienia jakiegoś problemu technicznego lub pokazania, jak coś zrobić w Excelu. Wystarczy, że obie osoby mają aplikację i przekażą sobie indywidualny kod dostępu. Prosty sposób do zdalnego naprawiania komputerów.
Mate Translate
Dodatek do przeglądarek, dzięki któremu można dwoma kliknięciami przetłumaczyć pojedyncze słowo lub fragment tekstu bezpośrednio na stronie internetowej. Używając tego dodatku, można znacznie przyspieszyć korzystanie z zagranicznych źródeł oraz samodzielną naukę z materiałów internetowych.
Autor: Tomasz Rykaczewski
Aplikacje mobilne dla studentów – poznaj je z Magazynem Koncept