Daj piątaka na dzieciaka
Sport to zdrowie. Balsam dla duszy i ciała. Fundacja Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat kolejny raz udowadnia, że poprzez aktywność fizyczną, możemy również...
Akademia EKF jest projektem skierowanym do wyróżniających się studentów i młodych absolwentów z uczelni polskich, jak i polskich studentów z uczelni zagranicznych, zainteresowanych szeroko pojętą tematyką finansów, zarówno w aspekcie teoretycznym jak i praktycznym, oraz wiążących z tym obszarem swą przyszłość zawodową. Organizowana w tym roku już po raz ósmy Akademia EKF stała się integralną częścią Europejskiego Kongresu Finansowego.
Po ponad półtora roku spotkań online Kongres wraca jako impreza stacjonarna dla jego uczestników i zaproszonych panelistów. Sopot ponownie stanie się na trzy dni miejscem, w którym zbierze się licznie zaproszona Społeczność Europejskiego Kongresu Finansowego, do której należą członkowie Akademii EKF.
W ramach tegorocznej rekrutacji do Akademii EKF otrzymaliśmy 130 zgłoszeń oraz prac konkursowych, z których wyłoniliśmy 40 esejów publikowanych w książce pt. Co zmienilibyśmy w Polsce i Europie: https://www.efcongress.com/akademia-ekf/publikacje/
W programie tegorocznej Akademii EKF m.in.
Jest nam bardzo miło, że w tak niełatwych czasach, Akademia EKF wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem i z niecierpliwością oczekujemy na spotkanie z jej członkami.
Serdecznie zapraszamy do udziału w rozpoczynającym się 13 września w Sopocie, jednym z największych Kongresów gospodarczych w Polsce jakim jest Europejski Kongres Finansowy.
– – – –
Co zmienilibyśmy w Polsce i Europie? – debata otwarcia Akademii Europejskiego Kongresu Finansowego
Program Europejskiego Kongresu Finansowego zainauguruje debata Akademii EKF, której uczestnikami będą laureaci konkursu na najlepszy esej. W ramach tegorocznej edycji otrzymaliśmy 130 rekomendacji studenckich spośród których na podstawie przesłanych esejów wyłonionych zostało 60 członków Akademii EKF 2021. Kandydaci przygotowali teksty na temat wybrany przez siebie z czterech poniższych obszarów zaproponowanych przez ekspertów wspierających Akademię EKF:
Recenzenci prac ponadto wskazali 40 ich zdaniem najciekawszych, spójnych esejów prezentujących własne przemyślenia podparte nowatorskimi i autorskimi argumentami, które dostały się do ostatniego etapu konkursu. Spośród czterdziestu tekstów jury konkursowe pod przewodnictwem Małgorzaty O’Shaughnessy, byłej Dyrektor zarządzającej regionem Europy Środkowo-Wschodniej Visa, wskazało 5 autorów esejów, którzy zakwalifikowali się do finału konkursu i tym samym wezmą udział w debacie inauguracyjnej spotkanie Akademii EKF.
Wstępem do debaty będzie Prezentacja raportu Forum Obywatelskiego Rozwoju pt. Polska: Zastój czy rozwój? Praca, praworządność, inwestycje, innowacje, którą wygłoszą: Agata Stremecka, Prezes Zarządu Forum Obywatelskiego Rozwoju oraz Sławomir Dudek, Główny Ekonomista i Wiceprezes Zarządu Forum Obywatelskiego Rozwoju.
Debatę poprowadzi Pan Janusz Lewandowski, Poseł do Parlamentu Europejskiego. Na podstawie rankingu, do udziału w panelu otwierającym Akademię EKF 2021 pt. Co zmienilibyśmy w Polsce i Europie, zakwalifikowali się:
Publikacja książkowa Akademii EKF dostępna jest pod linkiem: https://www.efcongress.com/publikacje/ , a jej wersja papierowa dystrybuowana będzie podczas wrześniowego spotkania w Sopocie.
Partnerami Akademii Europejskiego Kongresu Finansowego są: BEST S.A. oraz VISA. Partnerem medialnym jest magazyn akademicki „Koncept”.
Informacja prasowa pochodzi od organizatora.